Reiki nedir? Reiki Nasıl Yapılır?

Reiki Japon tekniğidir, stresi azaltır rahatlatır, ayrıca şifaya teşvik eder. Merkezde odaklanmış düşüncelerin, insan iradesi ve ellerin yardımı ile görünmeyen evrensel enerji gücünü vucuda kesintisiz akıtmaktır. Hayatta kalma arzusu ve yaşamsal enerji akımı insanları canlı tutar ve hiçbir patojen değişime uğramazlar. Eğer kişide yaşamsal enerji gücü yeterli değil ise, hasta olma riski çok yüksektir ya da aşırı streslidir. Eğer kişide yaşamsal enerji gücü yüksek ise, bu güç insanlara yaşama sevinci aşılar, sağlıklı yaşam ve mutluluk verir.

Reiki kelimesi Japonca iki kelimeden ibarettir. Rei ’nin anlamı, tanrının bilgeliği veya daha yüksek gücü, Ki ’nin anlamı, yaşamsal enerji gücü, her iki kelime birleştiğinde inancın rehberliğinde yaşamsal enerji gücüdür.

Reiki uygulayan insan, vücuda akan yaşamsal enerji gücünü, inanılmaz parlak mucize ışık gibi hisseder. Reiki enerjisinin vucudunda dolaştığını hisseden kişi, manevi duyguların etkili sonucu olarak, içsel huzur ve rahatlama ile birlikte yaşama sevinci kazanırlar. Reiki enerjisini hissedenler, mucize ve erişilmez kazanç elde ederler.

Reiki çok basittir, doğal güvenli ve manevi şifa verme metodudur, herkese kullandıracağınız kendi öz şifa gücünüzdür. Fakat reiki enerjisi transferi eğitim süresi içindedir. Reiki yeteneği, reiki öğretmeni tarafından uyumlama yöntemi ile kazandırılır, reiki öğretmeni reiki enerji gücünü en üst seviyede limitsiz olarak örgencilerine akmasını sağlar. Reiki enerjisini elde eden kişi, yaşam kalitesini arttırır, sağlıklı yaşam düzeyine ulaşır ayrıca vücudunda patojen değişim olmaz.

Reiki kullanma kabiliyeti kazanan kişi, zihinsel manevi gelişme kapasitesi, reiki enerjisini öğretene muhtaç değildir. Bu nedenle herkeste mevcuttur. Reiki ’yi kullanan kişi siparişle insanlara öğretemez. Reiki enerjisi inançlara muhtaç değildir, kişiler reiki enerjisini kazandığına ister inanır ister inanmaz. Çünkü reiki enerjisi Allah tarafından kazandırılır. Reiki ’yi uygularken, birçok kişi reiki ’yi kazanmak için, hayal eder dini inançları doğrultusunda deneyim kazanmak için daha çok dokunurlar.

Reiki bir dinin vacipleri değildir, fakat çok önemli yaşam aracıdır. Reiki uygulamasında, Ellerle uyumlu ve ahenkli hareketler, yaşamsal enerjiyi vücuda kesintisiz akıtarak, evrensel güç kaynağı olurlar. Reiki doğal şifa sistemidir.  Japon Dr. Mikao Usui bulmuştur. Reiki belli ve basit uygulama ile huzur ve uyum içinde kullanılarak ahlaki idealleri gerçekleştirmiştir ve tüm dünyada evrensel kültür olmuştur.

Bu yazı Makaleler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>